Історія Hoval

Величезні Альпи колись починалися з малого. І, саме як і гори в серці Європи, Hoval також виріс до надзвичайної величини: амбіційним, різноманітним, видатним, вимогливим. Озираючись назад, відкривається зворушлива історія.

Почалося все з багатофункціональної плити, що могла готувати й гріти. Вперше Hoval реалізував своє бачення вищої енергоефективності за допомогою нової системи. На ґрунті цієї простої та геніальної ідеї створювалися все більш складні опалювальні прилади для різноманітних джерел енергії. Незабаром були додані системи вентиляції та охолодження, а сьогодні, винятково глибоке ноу-хау компанії лежить в основі інтелектуальних системних рішень для створення приємного внутрішнього клімату.

Перші роки заклали основу

1897:
Густав Оспельт-старший відкриває слюсарну майстерню у Вадуці в Князівстві Ліхтенштейн.

1932:
Густав Оспельт отримує дозвіл на розробку систем опалення.

1942:
Закладено фундамент: проста плита перетворюється на кухонну плиту з функцією центрального опалення. Густав Оспельт запатентував свою ідею, а Швейцарська Лабораторія з Вивчення та Випробувань Матеріалів EMPA підтверджує високий ступінь ефективності.

1945:
Реєстрація бренду Hoval: назва розшифровується як Heizapparatebau Ospelt, Vaduz, Liechtenstein – Виробництво Опалювальних Пристроїв, Оспельт, Вадуц, Ліхтенштейн.

1946:
Перша інтернаціоналізація: Засновані компанії в Австрії та Швейцарії.

1953:
Котел Hovaltherm на прізвисько Ракета робить революцію на європейському ринку котлів, як перший з вбудованим резервуаром гарячої води.

1955:
Ліцензійна угода з металургійною компанією Friedrich Krupp на сталеві котли забезпечує швидке зростання та відкриває німецький ринок для Hoval.

1957:
Будівництво заводу Neugut в промисловій зоні Вадуца, з тих часів – штаб-квартира групи компаній.

1957-1967:
Заснування компаній у Великобританії та Італії, укладання ліцензійних угод.

Нові технології революціонізують ринок

1960: 
Перший компактний комбінований котел з окремими камерами згоряння для рідкого, газоподібного та твердого палива готовий до виходу на ринок – у восьми варіантах.

1967: 
На ринок виходить перший високопродуктивний водонагрівач Modul-plus. Постійно розвиваючись, цей пристрій донині забезпечує велику кількість гарячої води ідеальної гігієнічної якості.

Hoval святкує: 100 000 котел залишає завод у Вадуці. По всій Європі вже виготовлені 350 000 котлів Hoval.

1968: 
HHoval отримує свій перший патент на нагрівальну поверхню: Труба-ялинка передає більше тепла завдяки своїй конструкції і таким чином підвищує ефективність. Далі йдуть наступні патенти на поверхню нагріву.

1970: 
Розширення асортименту продукції, що включає промислові вентиляційні пристрої та алюмінієві пластинчасті теплообмінники, що рекуперують тепло в системах кондиціювання та вентиляції повітря, а також у технологічних процесах.

1976: 
Впровадження децентралізованого пристрою, що вентилює промислові будівлі та рекуперує тепло. Це зменшує потребу в енергії на опалення до 60%.

1979: 
Зареєстровано якісно новий патент: термолітична поверхня нагріву, що самоочищується. На його честь названа ціла серія малих і середніх котлів, що мають закінчення Lyt.

1982: 
Hoval починає проект з розробки газового пальника попереднього змішування з німецьким Ruhrgas. У 1986 році розпочинається серійне виробництво Ultraclean, що гарантує особливо низький рівень викидів.

1984: 
Для більш ефективної вентиляції та опалення в промислових цехах, Hoval розробляє вихровий розподільник повітря Air-Injector.

Ефективність та екологічна обізнаність – понад усе!

1987:
З котлом-газифікатором на дровах Hoval покладається на технологію газифікації біомаси. Триступеневе згоряння незабаром стане стандартом на ринку.

1993: 
Дослідження конденсаційної технології, розпочаті в 1984 році, привели до патенту: теплообмінник aluFer з інтегрованою алюмінієвою мікроструктурою підвищує ефективність і заощаджує витрати. Перший газовий конденсаційний котел запущено в серійне виробництво в 1994 році.

1994: 
Завдяки запатентованій технології для першого конвекційного охолоджуючого пристрою Hoval, стає можливим економне опалення та охолодження високих залів лише за допомогою одного пристрою.

1999: 
Hoval запускає компактний рідкопаливний конденсаційний котел MultiJet. Струменевий теплообмінник оптимально передає тепло і таким чином досягає найвищого рівня ефективності.

2001: 
Використання альтернативної енергії набуває нового виміру з горизонтальними трубчастими пальниками для пелетних котлів: за допомогою BioLyt дрова можна перетворювати в тепло ефективно, надійно та зручно.

2001-2004: 
Hoval розширює свою глобальну мережу продажів за допомогою власних представництв у Польщі, Чехії та Словаччині.

2004: 
Hoval розробляє спеціальне сорбційне покриття для роторних теплообмінників, що передає не тільки тепло, але й вологу: такі системи вентиляції, як HomeVent, забезпечують стабільно приємний клімат у приміщенні та високий рівень комфорту проживання.

2005: 
Після більш ніж 20 років ділової активності в Китаї Hoval засновує свою першу торгову компанію в Азії.

2006: 
В серійне виробництво входить перший рідкопаливний конденсаційний котел з алюферним теплообмінником UltraOil. Широка програма постачання компанії пропонує тепер потужність 16-600 кіловат.

Hoval виходить на нові ринки

2006-2008:
Компанії з продажу продукції Hoval відкриваються в Румунії, Іспанії, Франції та Хорватії.

2007:
Системи кондиціювання повітря з екологічно чистим непрямим адіабатичним охолодженням без холодоагентів не тільки зменшують споживання води, але й досягають максимального рівня адіабатичної ефективності.

2008:
Hoval інвестує у виробництво теплових насосів і купує підприємство Wärmepumpen GmbH у Matrei (WPM), Східний Тіроль, Австрія.

2010:
Завдяки теплоелектростанціям і теплообмінним станціям Hoval відкриває новий напрямок.

2011:
Новий дизайн: червоний колір у динамічних лініях виражає впевненість у власних технологічних рішеннях. Болгарія та Сінгапур доповнюють міжнародний список локацій Hoval.

2013:
У Вадуці компанія Hoval будує виробничу лінію для прецизійного виробництва теплових сонячних колекторів UltraSol. Їх зовнішній вигляд є неперевершеним: ледь помітний алюмінієвий профіль робить всю поверхню колектора на даху абсолютно однорідною.

2014:
Нова філія в Данії представляє Hoval у Скандинавії.
Придбання шведської компанії Enventus AB зміцнює напрямок рекуперації тепла у Hoval.

2015:
Hoval святкує своє 70-річчя.
Наближається цифровізація: з впровадженням нової платформи керування та регулювання TopTronic E майже всі теплогенератори Hoval можуть спілкуватися онлайн та адаптувати свою роботу до метеоумов.

2016:
Hoval зміцнює зону централізованого теплопостачання/теплових мереж і купує німецьку компанію YADOS GmbH.

Hoval готовий до цифрового майбутнього

2018:
Рішення Hoval оптимізовані за допомогою цифрових мереж.

2020:
Hoval використовує новітні технології та природні холодоагенти для роботи теплових насосів нового покоління.
Запатентований теплообмінник TurboFer запускається в серійне виробництво.

2021:
Hoval відкриває нові можливості з платформою IoT для HovalConnect.
Випущено нове покоління UltraGas 2 із запатентованим теплообмінником TurboFer.