Чому літо – найкращий час для підготовки до роботи систем опалення взимку?

Чому літо – найкращий час для підготовки до роботи систем опалення взимку?

Чому літо – найкращий час для підготовки до роботи систем опалення взимку?

Влітку підприємства звісно не так сильно переймаються системами опалення. Однак літо, ймовірно, найкращий час, щоб заздалегідь подумати та скласти плани, щоб система опалення була готова до інтенсивного використання протягом осінніх і зимових місяців.

Є кілька питань, які підприємства повинні враховувати під час оцінки готовності системи опалення до використання, зокрема: рівень комфорту, енергоефективність/експлуатаційні витрати та вплив на навколишнє середовище. Ці критерії застосовуються до будь-якого типу системи опалення, незалежно від того, чи це традиційна система опалення на основі котла, чи поєднання різних типів систем опалення, які включають технології з низьким і нульовим викидом вуглецю.

Коли підприємствам потрібно замінювати або модернізувати існуючі системи опалення?

Якщо система опалення стара і часто виходить з ладу (ця проблема посилюється через дефіцит запасних частин), тоді інвестиція в нову систему може стати найкращим варіантом виходу з ситауції. Зрештою, надійна система опалення необхідна для того, щоб персонал підприємства продуктивно і з задоволенням міг працювати в комфортних умовах.

Варто зазначити, що перехід на більш ефективну систему опалення часто забезпечує швидшу окупність інвестицій, ніж підприємства можуть собі уявити. Рух в напрямку модернізації поточної системи опалення також створює можливість захистити її від майбутніх змін. Наприклад, нові системи опалення повинні бути готові до роботи з воднем (у випадку газових котлів) і гідроочищеною рослинною олією (для мазутних котлів).

Системи опалення, які погано обслуговуються, призводять до витрат енергії та грошей

Якщо припустити, що в поточній системі опалення все теплиться життя, важливо забезпечити її належне обслуговування. Системи опалення, які погано обслуговуються, не працюють оптимально чи ефективно і можуть цілком марно витрачати енергію. Оскільки ціни на енергоносії продовжують стрімко зростати, це стає дедалі важливішим питанням, яке безпосередньо впливає на прибутковість   бізнесу.

Задоволення потреб в опаленні на робочому місці, яке постійно змінюється

Маючи ефективну, доглянуту систему опалення, наступне, що потрібно розглянути, це те, як нею керують. Чи ефективно вона реагує на зміни умов на робочому місці, щоб режим роботи системи опалення узгоджувався з потребами персоналу в цих приміщеннях?

Паралельно для компаній важливо досліджувати чи змінилося використання приміщень за останні роки. Наприклад, чи було об’єднано приміщення шляхом збільшення щільності персоналу в меншій кількості приміщень? Якщо так, вимоги до системи опалення мають бути нижчими, оскільки кількість людей, що «виробляють тепло» збільшилась.

Так само, якщо було прийнято більш гнучкий графік роботи працвників, чи це не зменшило щільність персоналу на робочих місцях? Це може підвищити вимоги до системи опалення. Будь-які такі зміни можуть призвести до необхідності повторного введення системи опалення та керування відповідно до нових обставин.

Коли всі ці питання враховані, а також враховуючи потенційну складність підготовки до зимових місяців, доцільно працювати з кваліфикованими спеціалистами в галузі опалювальних систем, які зможуть оцінити поточну ситуацію та порадити, за потреби, відповідні зміни.