Децентралізована система вентиляції у виробничому залі Rolls-Royce у Гдині

Децентралізована система вентиляції у виробничому залі Rolls-Royce у Гдині

Децентралізована система вентиляції у виробничому залі Rolls-Royce у Гдині

Система вентиляції у виробничому залі повинна відповідати певним критеріям та забезпечувати належну якість повітря, що впливає на здоров'ї та безпеку працівників, а в деяких приміщеннях впливає на якість технологічних процесів та зберігання продукції. Як правильно проектувати вентиляцію на робочих місцях та які рішення було використано в сервісному центрі Sea Rolls-Royce в Гдині - розповідається в цій статті.

Метою використання механічної вентиляції на промислових об’єктах, на складах та виробничих цехах є забезпечення належної якості повітря для працівників та підтримання належного мікроклімату в приміщеннях. Висока якість повітря складається з таких параметрів, як: об’єм свіжого повітря, що подається в приміщення, його чистота, вологість та температура. Збереження належних параметрів повітря особливо важливе на виробничих підприємствах, де побічним ефектом виробництва часто є виділення шкідливих речовин.

У таких зонах на робочих місцях існує ризик перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин в повітрі, що призводить до загрози здоров’ю та навіть людському життю, ризик виникнення пожежі внаслідок перевищення допустимих концентрацій горючих речовин або швидкого зносу, пошкодження та навіть аварій обладнання. У випадку складу – правильно розроблена вентиляція підтримує чистоту в приміщеннях (фармацевтичні склади), подовжує термін зберігання продуктів (харчові сховища), скидає надмірні кількості тепла та вологи (текстильні магазини).

Механічна вентиляція на промислових об’єктах повинна забезпечувати належну якість повітря для працівників.

Сервісний центр Rolls-Royce у Гдині – тематичне дослідження

Rolls-Royce є світовим лідером у виробництві рушійних систем, що використовуються на суші, в морі та в повітрі. Компанія присутня на п’яти світових ринках: цивільній авіації, оборонній, морській, енергетичній та ядерній енергії. Rolls-Royce присутній у Польщі у трьох місцях – у Гнівно, Кракові та Гдині. Останні експлуатують Морський Сервісний Центр, надаючи послуги у сфері обслуговування та обслуговування морських систем Rolls-Royce. Завод також займається маркетингом, продажем і постачанням нового морського обладнання та запасних частин у районі всього Балтійського моря.

У сервісному центрі працюють приблизно 80 працівників у Гдині, 30 на заводі та 50 утворюють мобільну команду службових інженерів. Для забезпечення комфорту роботи та відповідного мікроклімату приміщень у будівлі використовується децентралізована вентиляційна система, що складається з трьох агрегатів RoofVent®. Вони мають компактний корпус, оснащеним двома вентиляторами, високоефективним теплообмінником, системою нагріву та охолодження, що забезпечує комфортну температуру подавання повітря. Додатковою перевагою пристрою є запатентований повітряний розподілювач Air-Injector, який забезпечує оптимальний розподіл повітря при зміні робочих умов і запобігає протягам в приміщенні.

Використання децентралізованої системи вентиляції дозволяє постачати повітря всередину виробничого цеху без необхідності використання припливних і витяжних повітроводів. Це гарне рішення з точки зору просторових вимог – ми отримуємо цінний простір, який у разі централізованого рішення буде зайнятий каналами. Повітряні канали на виробничих ділянках часто бувають неприємним фактором не тільки через висоту будівлі, але можуть заважати запланованій інфраструктурі або світильникам.

Вентиляційні агрегати RoofVent® встановлені на даху Rolls-Royce.

Рішення на базі вентиляційних пристроїв RoofVent® відповідають критеріям гігієни – припливне повітря чисте, фільтрується. В разі встановлення повітроводів в майбутньому є додаткова потреба в очищенні вентиляційних каналів, що підвищує витрати на володіння системою. Відсутність вентиляційних каналів також означає більшу ефективність вентиляційних агрегатів через відсутність втрат тиску. Вентиляційні агрегати RoofVent® доставляються з заводу на об’єкт з повністю виконаними кабельними з’єднаннями. Завдяки цій перевазі, роботи, пов’язані з проектуванням та встановленням, зводяться до мінімуму.