Ефективне охолодження центрів обробки даних: Hoval ServeCool встановлює нові стандарти

Ефективне охолодження центрів обробки даних: Hoval ServeCool встановлює нові стандарти

Ефективне охолодження центрів обробки даних: Hoval ServeCool встановлює нові стандарти

Як ніколи не втрачати ваш холод: центри обробки даних (ЦОД) повинні безперервно охолоджуватися, якщо вони працюють з максимальною продуктивністю; саме тому компанія Hoval розробила кліматичні модулі ServeCool. За допомогою цього рішення, механічне компресійне охолодження буде потрібним протягом кількох днів на рік, а в помірному кліматі - взагалі не потрібним.

Системи кондиціонування повітря в центрах обробки даних поглинають величезну кількість енергії. Але це не обов’язково має бути саме так. Цілком можливо поєднати надійність та енергоефективність під час охолодження серверних кімнат: кліматичний блок ServeCool є відповіддю Hoval на цей виклик.

Hoval ServeCool об’єднує відразу три різних способи охолодження: метод фрікулінгу ґрунтується на холодному зовнішньому повітрі, що використовується опосередковано через теплообмінник таким чином, щоб пил не міг потрапити всередину високочутливих центрів обробки даних. Як тільки охолодження лише зовнішнім повітрям стає вже не достатнім, вступає в гру адіабатичний метод охолодження (що є надзвичайно ресурсоефективним): він використовує вологу, щоб поглинути тепло з повітря, тим самим охолоджуючи його. В середньому ці два методи охоплюють 97% загального часу роботи системи. Для решти 3% часу вмикається механічна система охолодження. Ця концепція дублювання призводить до максимальної надійності та мінімального споживання енергії. На відміну від традиційних систем охолодження, які базуються на комбінації фрікулінгу та механічного охолодження та працюють 50% часу в змішаному режимі та 25% в режимі механічного охолодження.

Серцем системи ServeCool є два високоефективних перехреснопотокових пластинчастих теплообмінника, які уособлюють одну з ключових компетенцій Hoval. Бічний розмір окремих пластин складає 1,20 м, таким чином вони є одними з найбільших, виготовлених Hoval. Завдяки своїм розмірам, вони забезпечують підвищену ефективність рекуперації енергії.

Охолодження повітря близько до точки роси: завдяки адіабатичному процесу

Для старту адіабатичного охолодження насос подає воду з лотка в форсунки для розпилювання. В першому з двох пластинчастих теплообмінників, вода розпилюється в потік зовнішнього повітря. Потім вода випаровується і охолоджує повітря приблизно на 6 K, поки вона не близька до точки роси. Тепла вода збирається в лоток і закачується назад у форсунки. Другий пластинчастий теплообмінник, який розташований над першим, забезпечує подальше випаровування. Одночасно він видаляє надлишок тепла з повітря приміщення ЦОД.

Максимальна ефективність використання енергії: завдяки системі керування ServeNet

У поєднанні, кліматичний модуль ServeCool і нещодавно розроблена система управління ServeNet утворюють довершену систему ServeLine Система керування також порівнює ефективність непрямого фрікулінгу, адіабатичного і механічного охолодження, і керує тим, як вони взаємодіють між собою, оптимізуючи таким чином споживання енергії. Крім надання всієї інформації, необхідної для оцінки ефективності використання потужності (PUE) в режимі реального часу, ServeNet може бути повністю інтегрований в систему управління інфраструктурою центрів обробки даних (DCIM).

Підшуковуєте рішення з масштабованою холодопродуктивністю? Просто з’єднайте декілька блоків ServeCool

Система ServeLine є доцільною для центрів обробки даних, що мають площу від сотень до декількох тисяч квадратних метрів кондиціонованого простору. Холодопродуктивність системи є повністю масштабованою: вона може бути легко адаптована до нових вимог простим під’єднанням декількох окремих модулів ServeCool, а також може бути розширена в кілька етапів.

Дуже низьке споживання енергії системою ServeLine кардинально зменшує експлуатаційні витрати. В свою чергу, це робить сукупну вартість володіння відносно низькою. Завдяки заходам з енергозбереження, інвестиції обернуться прибутком вже найближчим часом.