Клімат в приміщенні як засіб досягнення кліматичних цілей

Клімат в приміщенні як засіб досягнення кліматичних цілей

Клімат в приміщенні як засіб досягнення кліматичних цілей

Ще в 2012 році містечко Хольцкірхен у Верхній Баварії в Німеччині вирішило, що хоче отримувати електроенергію та тепло від геотермальної енергії, мотивуючи це головним чином своєю стурбованістю щодо захисту клімату. Зараз Хольцкірхен заощаджує близько 10 000 тон CO2 на рік за допомогою геотермальної енергії.

Олаф фон Лоуіс Менар, мер Хольцкірхена, задоволений тим, наскільки успішно проект реалізований і продовжує працювати: «Ми маємо діяти в зв’язку зі зміною клімату, але ми також повинні забезпечити доступність електричної та теплової енергії і в майбутньому. Хольцкірхен представив щось справді новаторське з цим геотермальним рішенням, і використання енергії, яку воно забезпечує, допомагає нам досягати кліматичних цілей».

Заміна повітря в об’ємі 27 000 м³ на годину

Термальна вода, що закачується у будівлю електростанції з глибини 4800 метрів, сягає температури 140°C. За такої високої температури теплоносія, клімат у залі може швидко стати жарким і таким, що вимагає особливої уваги, незважаючи на те, що всі елементи були термоізольовані згідно з відповідними стандартами. Тому професійна вентиляційна система є дуже важливою. Агрегати Hoval RoofVent® подають в зал близько 27000 м³ свіжого повітря на годину та забезпечують приємний клімат у приміщенні завдяки постійній циркуляції повітря. Широкий асортимент потужних агрегатів RoofVent® означає, що для створення необхідних умов навіть у великих залах, необхідна лише невелика кількість цих агрегатів. Взимку температура повітря підтримується на постійному рівні 19°C.

ed45ec0c89bcba47b04c18363cc792ca.png

Агрегати Hoval RoofVent® подають близько 27’000 м³ свіжого повітря на годину, забезпечуючи приємний клімат у приміщенні.


Широкий асортимент потужних агрегатів RoofVent® означає, що навіть для великих залів потрібна невелика їх кількість.

Глушники для житлових зон

Оскільки геотермальна електростанція розташована поблизу житлового району, при встановленні системи вентиляції необхідно було ретельно враховувати вимоги нормативів щодо шуму. Бастіан Бремеріх, який відповідає за все геотермальні аспекти в Хольцкірхені, зазначив: “З огляду на наше розташування в зоні змішаного користування, найбільшою проблемою, з якою ми зіткнулися під час проектування, було дотримання порогових рівнів шуму. Але нам не довелося довго шукати рішення». Глушники, встановлені на отворах для відпрацьованого повітря та зовнішніх повітропроводах, дозволяють знизити рівень шуму набагато нижче порогових значень.

Ефективне опалення завдяки рекуперації тепла

На думку Бремеріха, високоефективна рекуперація тепла є ще однією великою перевагою рішення Hoval. За словами Стефана Едера, керівника напрямку кліматичних технологій групи компаній Hoval, “високоефективні пластинчасті теплообмінники Hoval відновлюють до 90% тепла з витяжного повітря”. Об’ємний потік повітря постійно регулюється відповідно до поточних вимог. Обробляється лише необхідна кількість повітря, і споживається лише необхідна кількість енергії. Розподіл повітря за допомогою вбудованого повітряного інжектора забезпечує подачу відфільтрованого та нагрітого повітря без протягів в усі зони великого приміщення.