Мистецтво вишуканого вина

Мистецтво вишуканого вина

Мистецтво вишуканого вина

У новозбудованому комплексі Winzer Krems кліматичне рішення від Hoval створює ідеальні умови для виробництва та зберігання вина, підтримуючи постійну температуру та оптимальну вологість повітря.

Компанія Winzer Krems, заснована понад 80 років тому, стала найбільшим виробником високоякісного вина в Австрії. На території близько 4000 м² компанія побудувала у Кремсі новий ферментаційний центр, а також найсучасніший у Європі розливний завод та новий склад готової продукції. Із загальним обсягом інвестицій понад 30 мільйонів євро це є найбільший проект в історії Winzer Krems.

Мета полягає в тому, щоб гарантувати якість вина, а також сталий економічний розвиток, як зараз, так і в майбутньому, з огляду на кліматичні зміни, що вже відчуваються. Після знесення старого комплексу винних льохів новий ферментаційний центр був завершений до врожаю 2020 року. Ультрасучасний завод для розливу вина у пляшки був змонтований наприкінці 2021 року.

Hoval робить свій внесок у цю новаторську технологію: у новому залі з «зеленим дахом» встановлено загалом 22 установки TopVent® для нагріву, охолодження та осушення повітря. Зал має великі вікна на західному фасаді, для  забезпечення великої кількості денного світла.

Виробниче приміщення: найвищі стандарти гігієни та умов праці

Окрім комфортного внутрішнього клімату для працівників, гігієнічні стандарти на розливному заводі площею 2000 м² були важливими для цього виноробного кооперативу. «Ми наповнюємо 15 000 пляшок на годину вином Grüner Veltliner та іншими якісними винами. Чисте повітря особливо важливе в цьому аспекті», – каже Клеменс Фукс, операційний менеджер Winzer Krems.

Агрегати TopVent®, розміщені на стелі, підтримують комфортну температуру і вологість повітря в потрібному діапазоні. Основною перевагою є те, що для обігріву та охолодження залу потрібна лише одна система. Інтелектуальна технологія дозволяє контролювати температуру на площі 900 м², а також регулювати вологість повітря за допомогою лише одного пристрою. Крім того, висока тепло- та холодопродуктивність системи TopVent® дозволяє зменшити кількість необхідних агрегатів. Таким чином, Winzer Krems отримує максимальний комфорт та низькі витрати.

Система рециркуляції повітря для оптимального зберігання вина за постійної температури

Загальна ємність ферментаційного центру на Sandgrube,13 становить близько 13 мільйонів літрів вина – 70% білого та 30% червоного. Для забезпечення ідеальних умов зберігання необхідно підтримувати постійну температуру в межах 17-18°C. «Взимку це легко, але влітку нам потрібні просунуті технології», — каже Клеменс Фукс. У підвалі глибиною 16 метрів правильний клімат також має вирішальне значення для процесів виробництва різноманітних сортів вина. Крім того, система має підтримувати потрібну вологість повітря, щоб унеможливити розвиток цвілі.

Рециркуляційні установки TopVent® повністю автоматично розподіляють повітря за допомогою вбудованого повітряного інжектора Air-Injector®. Внутрішні кліматичні блоки розташовані в певних точках під стелею та розділені на шість зон керування. Це створює гнучке індивідуальне системне рішення, яке підтримує потрібні умови в кожній області.

Опалення, охолодження та вентиляція з центральним керуванням

Інженери, залучені до експлуатації,  високо оцінюють переваги нової будівлі. «Все було сплановано та реалізовано ідеально», — підтверджує Клеменс Фукс. Центральний контролер для шести зон керування розливним заводом, центром ферментації та складом розташований в центрі об’єкту. Це гарантує, що трубопроводи будуть короткими, а також це полегшить експлуатацію та обслуговування системи. Система керування проходить постійну оптимізацію на основі першого практичного досвіду. «Hoval використовує підхід, орієнтований на рішення, і швидко знаходить спосіб досягти мети, навіть для індивідуальних вимог», — говорить Директор з виробництва престижної виноробної компанії, який дуже задоволений співпрацею. «Канали зв’язку короткі, і завжди є хтось, хто може порадити, коли це необхідно», — говорить він, підсумовуючи співробітництво після завершення проекту.

TopVent ® THC-9

  • Застосування в залах з високими стелями
  • Опалення (з підключенням до гарячого водопостачання, 4-трубна система)
  • Охолодження (з підключенням до чилера, 4-трубна система)
  • Режим рециркуляції
  • Розподіл повітря за допомогою регульованого Air-Injector’а
  • Фільтрація повітря (опціональна)
  • Децентралізована система: висока надійність роботи
  • Просте проектування