RoofVent з тепловим насосом – чемпіон з енергозбереження

RoofVent з тепловим насосом – чемпіон з енергозбереження

RoofVent з тепловим насосом – чемпіон з енергозбереження

Децентралізовані системи вентиляції, опалення та охолодження великих залів чудово зарекомендували себе у порівнянні з централізованими системами в практичних застосуваннях завдяки їхній визначній здатності адаптуватися до багатьох і різноманітних важливих вимог до вентиляції. Hoval виробляє децентралізовані кліматичні системи протягом 40 років. З самого початку ефективне споживання енергії є головним принципом розвитку кожного покоління наших систем.

Високонадійні повітряобробні установки RoofVent® з витратами повітря 5500 м³/год (розмір 6) і 8000 м³/год (розмір 9) отримали подальший розвиток. Опційна інтеграція з реверсивними тепловими насосами тепер дозволить їм працювати як автономним функціональним агрегатам. Моделі 9-го розміру  можуть бути оснащені одним або двома тепловими насосами. Повітряні теплові насоси мають коефіцієнти енергоефективності з значеннями  COP 4.09 для нагрівання та EER 3.77 для охолодження. Більше ключових даних для теплових насосів наведено у Таблиці 1:

Номінальна теплова потужність 1) 31.5 kW
Номінальна холодильна потужність 2) 28.0 kW
Температура конденсації 46 °C
Температура випаровування 6 °C
  1. tOUT =   7 °C, tEXT = 20 °C
  2. tOUT = 35 °C, tEXT = 27 °C / 45% відн.вологості

Насоси можуть бути об’єднані з рекуперацією енергії в пластинчастих теплообмінниках з значеннями температурної ефективності 77% та 78% і коефіцієнтами продуктивності 26.0 і 27.7 для створення неймовірно енергоефективної системи вентиляції.

Запатентована система повітряного інжектора Hoval Air-Injector використовується як система розподілу повітря у всій лінійці агрегатів. Використання повітряного інжектора дає змогу системі без протягів охоплювати площі, наведені в таблиці 2.

RoofVent® Оброблена площа, Асоційована питома витрата повітря
min. max. min. max
RP-6 11 м x 11 м 22 м x 22 м 46 м³/(м²∙год) 11 m³/(m²∙год)
RP-9 13 м x 13 м 28 м x 28 м 48 м³/(м²∙год) 10 м³/(м²∙год)

За умови розподілу повітря цими системами зверху вниз, можна досягти виміряного температурного градієнту в діапазоні від 0,1 К/м до 0,15 К/м. Це досягнення відкриває додатковий потенціал енергозбереження порівняно з рішеннями з більш високими значеннями стратифікації. Потреба тепла в залі може таким чином бути зменшена до 20%.

Мал. 1. RoofVent®RP

Система теплового насоса RoofVent® керується системою TopTronic® C, спеціально розробленою для потреб децентралізованих систем. Він керує тепловою потужністю та охолоджуючою здатністю реверсивного теплового насоса в діапазоні модуляції 0… 100%, а також рекуперацією енергії та розподілом повітря базуючись на різниці між температурою подачі повітря та кімнатною температурою. Кінцевим результатом цієї синергії є мінімальне споживання енергії за всіх умов експлуатації, що збільшує економію для власника.