ServeCool – провідне рішення для інноваційних центрів обробки даних

ServeCool – провідне рішення для інноваційних центрів обробки даних

ServeCool – провідне рішення для інноваційних центрів обробки даних

Нестандартне охолодження в центрах обробки даних (ЦОД)- це задача гідна систем ServeCool та інженерів Hoval з їхнім багатим досвідом. Для чеської компанії CE-Colo (дочірнього підрозділу T-Mobile) така задача поєднала максимальну надійність та надзвичайну енергоефективність. Результатом стала вражаюча, інноваційна система охолодження.

“Вирішення нестандартних задач – це те, що мотивує нас розуміти та долати виклики чогось нового, що в кінцевому підсумку приносить користь усім нашим клієнтам”, – пояснює Крістіан Ріхтер, менеджер сегмента ЦОД компанії Hoval. Будучи піонером адіабатичного охолодження центрів обробки даних, Hoval підкоряє клієнтів своєю професійною експертизою, порадами та рішеннями. Всі ці компоненти були потрібні для створення системи охолодження центра обробки даних чеської філії T-Mobile. У новому ЦОДі DC7 у Празі CE-Colo пропонує своїм клієнтам високонадійний простір для колокації в якості «постачальника нейтральних мереж». Він охолоджується 64 агрегатами ServeCool від Hoval та може генерувати 6 МВт холода, до того ж продуктивність може бути збільшена.

Інноваційний та нестандартний. У центрі обробки даних CE-Colo у Празі ServeCool викидає відпрацьоване повітря з адіабатичної системи вгору.

Понад дев’яносто відсотків охолодження зовнішнім повітрям

ServeCool використовує три способи охолодження. Система непрямого фрікулінга використовує високоефективні пластинчасті теплообмінники, що виробляються компанією Hoval. Вони мають найвищий рівень ефективності в цьому сегменті ринку. Це означає, що вони здатні забезпечити охолодження протягом 90% часу. Це робить ServeCool провідною системою охолодження з точки зору обмежень фрікулінга. Система фрікулінга прекрасно працює за різниці температур всього 3 К між зовнішнім і припливним повітрям. Наразі ніхто інший не пропонує настільки незначну різницю для фрікулінга. За дуже низьких зовнішніх температур інноваційна «система запобігання конденсації» виключає необхідність у дорогому додатковому зволоженні припливного повітря.

Якщо різниця температур між зовнішнім повітрям і припливним повітрям перевищить 3 К, починає діяти адіабатична система охолодження. В потік зовнішнього повітря розпорошується вода, і це охолоджує його, а також циркулююче повітря центру обробки даних. Охолодження адіабатичною системи охоплює щонайменше ще 7% часу охолодження. Це означає, що високовартісна механічна система охолодження повинна працювати тільки за дуже високих температур. З одного боку, зрозуміло, що енергоефективність ServeCool набагато перевершує енергетичну ефективність інших подібних систем. З іншого боку, система також має найменшу витрату води, завдяки видатним параметрам для фрікулінга адіабатичне охолодження використовується лише зрідка. Повторне використання дощової води означає, що потреба в дорогій демінералізованій воді суттєво зменшена. ServeCool також є високоефективним в сенсі простору. В порівнянні з простором, необхідним для звичайних систем механічного охолодження, він є безумовним переможцем.

Перетворення стандартної моделі для CE-Colo

Клієнт CE-Colo вимагає максимальної доступності своїх даних – іншими словами, максимальної надійності. Тому необхідно мати можливість переключити систему на суто механічне охолодження в разі надзвичайних ситуацій – тобто коли немає подачі зовнішнього повітря. Для цього стандартні теплообмінники з водяним охолодженням були замінені хладоновими випарниками. Досконало продуманою особливістю є технічне рішення, в якому в ЦОДі T-Mobile відпрацьоване повітря з адіабатичної системи видувається вгору, на відміну від класичних систем, в яких, зазвичай, воно виводиться горизонтально через зовнішню стінку. Це означає, що відпрацьоване повітря одночасно охолоджує конденсор контура хладонового випарника. Замовник також попросив спеціальний елемент управління системою – управління зоною для декількох охолоджуючих пристроїв у приміщенні. Навіть з цим спеціальним рішенням дизайн та налаштування системи охолодження все ще сприяють модульному розширенню ЦОДа.

Швидке введення в експлуатацію

Після перших зустрічей із замовником команда Hoval створила тестовий майданчик із спеціально розробленою системою охолодження та запросила клієнта у Вадуц. “Тестова система працювала чудово. Це була справжня демонстрація наших здібностей”, – пояснює Крістіан Ріхтер. Поєднання необхідної системи з контролем зони та хладоновими випарниками було важким завданням: “Це задача, розв’язати яку міг би не кожен постачальник”, – гордо додає Крістіан Ріхтер. Рішення від Hoval відповідає нормам ANSI / TIA-942 Редакція 3 з доступністю 99,999%, зберігаючи максимальну енергоефективність.

Виробничий комплекс Hoval в Істебне та місцева команда в Празі також зробили свій внесок; оскільки перші чотири агрегати ServeCool були готові до використання з випередженням графіка.

Замовника настільки вразило рішення ServeCool, розроблене Hoval, що вони створили тексти, символи та малюнки для системи, щоб пояснити, як вона працює. Були також розміщені великі плакати з діаграмами, що демонструють енергоефективність системи охолодження. В майбутньому кожен відвідувач центру обробки даних побачить, що T-Mobile всебічно виконує свої обіцянки щодо «інноваційних технічних рішень». Компанія Hoval щаслива, що змогла допомогти їм виконати цю обіцянку.