Система вентиляції для виробничого цеху: природна або примусова?

Система вентиляції для виробничого цеху: природна або примусова?

Система вентиляції для виробничого цеху: природна або примусова?

Гарна якість повітря і комфортна температура у великих робочих приміщеннях, до прикладу у виробничих цехах, обумовлена належною вентиляцією. Ви можете обрати наступні варіанти: вентиляція через відкриті вікна, системи механічної вентиляції або гібридні системи, що поєднують обидва способи. Ми розглянемо, який з цих варіантів має сенс в конкретній ситуації.

Під час роботи у великих робочих приміщеннях, таких як виробничі цехи, якість внутрішнього повітря має дуже важливе значення. Система вентиляції повинна бути досить розумна, щоб дозволити свіжому повітрю потрапити до виробничого цеху, одночасно дозволяючи позбутися надлишкового тепла і забруднюючих речовин.

Вентиляція через відкриті вікна: добре підходить для залів з великим надходженням тепла

Якщо теплове навантаження в межах виробничого цеху складає більше 800 Вт на кубічний метр, а забруднюючі речовини не повинні бути видалені з повітря, природна вентиляція за допомогою вікон і отворів є особливо доречною. Це стосується, наприклад, цехів в сталеливарній і склоробній промисловості, а також в котельнях, де дуже тепло.

Виробничі цехи з високим тепловиділенням створюють  стабільний рівномірний розподіл тепла завдяки різниці між зовнішньою температурою та внутрішньою в цеху. Це призводить до постійного припливу свіжого повітря і розсіювання надлишкового тепла. Ці процеси не залежать від погодних умов ззовні, тому, що температурні умови  в приміщені забезпечують рух природної вентиляції.

За природної вентиляції Ви не тільки заощадити на електроенергії, але й на вартості придбання і підтримки механічної вентиляції. На жаль, у багатьох випадках природна вентиляція не є придатною.

Система примусової вентиляції: потрібна в випадках низької температури і забруднюючих речовин

Підставами для використання систем механічної вентиляції в багатьох виробничих цехах є:

  • низькі теплові надходження  (менше 800 ват на кубічний метр) в приміщенні
  • специфічні вимоги, що стосуються внутрішньої температури
  • специфічні вимоги щодо концентрації шкідливих речовин

У цехах, де виділяється тільки невелика кількість тепла, різниця між внутрішньою і зовнішньою температури не є достатньо великою для функціювання природної вентиляції. Якщо холодно ззовні, різниці з внутрішньою температурою в приміщенні буде достатньо для створення природної вентиляції. Проте, як тільки в приміщенні стане занадто холодно, доведеться повернутися до системи механічної вентиляції.

Якщо забруднюючі речовини повинні бути видалені з вашого залу, природна вентиляція швидко стає неефективною. Тільки механічна система вентиляції забезпечує безперервний потік повітря, який підтримує на низькому рівні концентрацію забруднюючої речовини.

Для того, щоб обмежити витрати на енергію для вашої системи механічної вентиляції, необхідно визначити точний об’єм повітря. Ми рекомендуємо робити виміри  вентиляції, а також аналізувати ситуацію.

Гібридні системи поєднують в собі переваги природної і примусової вентиляції

Ще одним варіантом вентиляції є гібридні системи, в яких ви використовуєте природну вентиляцію до того моменту, коли система механічної вентиляції має вступити в дію. Після проведення аналізу загальних експлуатаційних витрат, ви зможете оцінити, чи будете ви в змозі зберегти достатньо енергії для того, щоб повернути додаткові інвестиції.

Економічні системи кондиціонування повітря

Наші ефективні системи кондиціонування повітря забезпечують оптимальну якість повітря та ідеальні температури у великих робочих приміщеннях і залах.