Вентиляція спортивних залів. Скільки свіжого повітря має бути забезпечено? – Швидкі поради проектувальникам

Вентиляція спортивних залів. Скільки свіжого повітря має бути забезпечено? – Швидкі поради проектувальникам

Вентиляція спортивних залів. Скільки свіжого повітря має бути забезпечено? – Швидкі поради проектувальникам

У таблиці нижче наведені розміри найбільш поширених типів спортивних залів. Окремі майданчики або корти в багатоцільових об'єктах розділяються за допомогою штор або розсувних перегородок, і тому, з точки зору вентиляції, їх слід розглядати окремо. Це означає, що розміри майданчиків, для яких треба забезпечити розподіл повітря, як правило, складають 15 х 27 м або 22 х 22 м.

У таблиці нижче наведені розміри найбільш поширених типів спортивних залів. Окремі майданчики або корти в багатоцільових об’єктах розділяються за допомогою штор або розсувних перегородок, і тому, з точки зору вентиляції, їх слід розглядати окремо. Це означає, що розміри майданчиків, для яких треба забезпечити розподіл повітря, як правило, складають 15 х 27 м або 22 х 22 м.

Тип залу Ш х Д х В Кількість індивідуальних майданчиків
Моно зал 15 х 27 х 5,5 м 1 х (15х27) м
Подвійний зал 22 х 44 х 7,0 м 2 х (22х22) м
Потрійний зал 27 х 45 х 7,0 м 3 х (15х27) м

Табл. 1: Типи залів

Кількість повітря, яка повинна забезпечуватися, залежить від мети, з якою використовуються ці зали. Тобто, чи використовується зал виключно в якості навчального центру для обмеженого числа спортсменів, або тут проводяться спортивні заходи з глядачами, або на заходах очікується велика кількість глядачів у випадку багатофункціонального залу. Потрібно 60 м³ / год свіжого повітря на спортсмена і 20 м³ / год свіжого повітря на глядача. Позаяк число людей, що використовують такий зал, кардинально змінюється в різні дні та в різний час доби, то має сенс розглянути питання про встановлення системи вентиляції, яка може адаптуватися до вимог експлуатації, що змінюються в дуже широкому діапазоні.

Аналіз прикладу:

456dce29ccf49ac7644e01ba140186b0.jpgСпортивний зал в Goldbach (Німеччина), являє собою типовий зал подвійного призначення з вузькою глядацькою зоною. Опорна конструкція складається з дерев’яних крокв, що робить встановлення повітроводів неможливим. Тому оператори обрали децентралізовану систему вентиляції, яка складається з окремих агрегатів для кожного майданчику. Кожен агрегат з рекуперацією енергії та продуктивністю 5500 м³ повітря на годину. Вони також використовуються для опалення залу. Інтегровані повітророзподільники Air-Injector – отвори для випуску повітря з високою індукцією є надзвичайно ефективним рішенням. В зоні, де перебувають спортсмени та глядачі, вони забезпечують інтенсивний, але без протягів розподіл повітря, який автоматично забезпечує рівномірний розподіл температури. І з виміряним температурним розшаруванням лише 0,15 K / м, вони економлять енергію в результаті малої різниці температур між підлогою та стелею.

Мал.1: Спортивний зал вентилюється та опалюється децентралізованими агрегатами

928196afddfa0f6193e6cae66d95d02c.jpgОскільки зал є об’єктом багатоцільового призначення, який використовується і для “тихих” подій, агрегати оснащені глушниками припливного та витяжного повітря. А використання двошвидкісних вентиляторів дозволяє системі бути пристосованою до різної кількості людей. Функція двох швидкостей також може бути використана для зменшення рівня шуму, коли це потрібно.

Мал. 2: RoofVent® – дахові вентиляційні агрегати для подачі свіжого повітря і видалення відпрацьованого повітря.

Обладнання контролюється і регулюється за допомогою системи управління спеціально розробленої для задоволення вимог децентралізованих систем. Вона дозволяє мати різні робочі режими в різних областях залу, призначені для різних подій в залі в різний час. Наприклад, можна постачати один майданчик свіжим повітрям, а інший підтримувати за більш низької температури, якщо він не використовується. Ще однією важливою особливістю системи управління є автоматичне регулювання вентиляційних отворів в залежності від різниці між припливною температурою і температурою повітря в приміщенні.

221456f2842d3ded243a3a76a11bcc21.png

Загальні результати є переконливими. Люди, які використовують зал, насолоджуються комфортним мікрокліматом приміщення, в той час як оператори оцінили переваги енергоефективної системи, що не потребує особливого обслуговування.

Висновки

Досвід роботи з іншими спортивними залами показав, що повітророзподільник Air-Injector забезпечує відмінну вентиляцію і розподіл температури навіть для майданчика розміром 15 х 27 м. Сопла далекої дії не так успішно зарекомендували себе в тестах, тому що цей метод розподілу повітря не може забезпечити такий рівномірний розподіл температури.

Мал.3: Пристрої додатково споряджені припливними та витяжними глушниками.

Переваги, що пропонує децентралізована система, роблять її ідеальною для використання в спортивних та багатофункціональних залах. Той факт, що не потрібні повітроводи, мала вага і компактний дизайн цих агрегатів, призводить до важливого зменшення ваги – до 70% в порівнянні з центральним кондиціонером, і це дозволяє використовувати полегшену опорну конструкцію залу. Зокрема, мала вага і компактний дизайн означає, що систему легко інтегрувати в конструкцію даху під час реконструкції вже існуючих залів. Також немає необхідності в додатковому приміщенні для обладнання.

Вентиляційні та опалювальні агрегати поставляються готовими до підключення, в повністю зібраному вигляді і виконаним попереднім електромонтажем, знижуючи витрати і час, необхідний для проектування. Те ж саме відноситься і до їх монтажу, який також швидкий та легкий.

Коротше кажучи, висока гнучкість децентралізованих систем робить їх ідеальним вибором для спортивних та багатофункціональних залів, що змінюють потреби в широких діапазонах – і все це за конкурентоспроможною ціною.