Millstatt

Millstatt

Millstatt

Теплова станція.

Головна теплова станція австрійського міста Millstatt виробляє екологічне централізоване опалення приблизно для 120 теплопунктів. Завдяки відповідальному та ефективному використанню природних ресурсів, Klimaaktiv – ініціатива Федерального Міністерства із Захисту Клімату і Навколишнього Середовища та Питань Енергетики, Мобільності, Інновацій та Технологій – відзначає проект престижною нагородою. Яким чином компанія Hoval сприяє цьому процесу – в нашому матеріалі нижче.

Головна теплова станція на деревній трісці в Millstatt забезпечує підчас роботи 2 МВт теплової потужності завдяки двом бойлерам на біомасі, величезному буферному резервуару і системі резервування. CO2-нейтральне паливо надходить з лісів у радіусі 50 кілометрів – таким чином мережа централізованого теплопостачання сприяє захисту клімату та створенню безпечного навколишнього середовища в регіоні.

Відзнака Klimaaktiv

Ініціатива Klimaaktiv відзначила цей флагманський проект престижною нагородою, адже увага команди професіоналів Hoval зосереджена на відповідальному використанні природних ресурсів: особлива форма рекуперації тепла використовує виникаючі димові гази, що зменшує потребу в деревній трісці на 20%. Низька температура зворотної лінії теплоносія 45°С забезпечує ефективну роботу, а ізольовані труби централізованого опалення постійно підтримують показник втрат тепла нижче 10%. У поєднанні з системою керування від Hoval розроблено потужне технологічне рішення для проекту Millstatt: реалізовано управління буфером, регулювання компонентами мережі, теплопункти централізованого опалення із спеціальними теплообмінниками та систему наповнення накопичувачів. Контроль і постійна оптимізація здійснюється через систему управління HovalSupervisor.

6-Heizhaus-Millstatt-c-Hoval.jpg

За допомогою технології керування HovalSupervisor команда операторів головної теплової станції Millstatt забезпечена наглядом над усіма процесами – від виробництва тепла з показниками теплової продуктивності, до безпосереднього його розподілу. © Фото: Hoval

Hoval робить ставку на диджиталізацію

Технологія керування HovalSupervisor візуалізує процеси на головній тепловій станції та забезпечує команду операторів системи централізованого теплопостачання Millstatt усіми необхідними даними в режимі реального часу – від виробництва тепла та показників продуктивності до його розподілу.

Mario Rauter, відповідальний за енергетику та технологію керування головної теплової станції Millstatt, пояснює:

“Очевидною перевагою системи керування розробки Hoval є інтуїтивно зрозуміле управління. Крім того, системний інтерфейс дозволяє мешканцям міста Millstatt отримувати доступ до своєї системи опалення через застосунок HovalConnect”.

Наразі в місті працюють близько 120 теплопунктів центрального опалення, оснащених системами керування Hoval, від готелів і громадських будівель, до односімейних будинків.

Mario Rauter: “Hoval піклується про введення в експлуатацію систем замовника та бере на себе розробку всіх технологій регулювання та контролю. Станції передають дані теплових лічильників безпосередньо на головну теплому станцію. Для розрахунку витрат ми використовуємо показники споживання”.

Hoval піклується про введення в експлуатацію систем замовника та бере на себе розробку всіх технологій регулювання та контролю. Станції передають дані теплових лічильників безпосередньо на головну теплому станцію. Для розрахунку витрат ми використовуємо показники споживання.

Вирішальним фактором для партнерства з виробником Hoval стала, серед іншого, сервісна підтримка проекту. Команда централізованого теплопостачання Hoval знаходиться в Zeltweg у Верхній Штирії, але може будь-коли підключитися до головної теплової станції Millstatt через Інтернет. Такий підхід забезпечує високий рівень безпеки, і керуючий директор Christian Frühauf надзвичайно задоволений співпрацею:

“Якщо виникають будь-які проблеми – чи то на головній тепловій станції, чи то на одному з теплопунктів – ми постійно в оперативному контакті з відповідним фахівцем в режимі онлайн або на місці, якщо це необхідно. Це заощаджує час і гроші”.